Внесення виправлень та коригувань

Усі журнали AR&P дотримуються однакової політики стосовно внесення виправлень або оновлень в уже опубліковані статті, публікації заяв про відкликання статті, а також повідомлень редактором читачів про початок розслідування певних питань щодо опублікованої статті та заяв редакторів, які попереджають читачів про серйозні занепокоєння щодо цілісності публікації. Наведені нижче практики засновані та узгоджуються з рекомендаціями COPE щодо обговорення та виправлення уже опублікованих статей.

Виправлення (Erratum) застосовується у випадку, коли редакцією була допущена серйозна помилка під час підготовки статті для друку, включаючи невнесення фактичних виправлень, які вимагали автори, протягом терміну, встановленого журналом і відповідно до політики журналу. Суттєвою вважається помилка, яка впливає на наукові досягнення, наукову достовірність статті, репутацію журналу або авторів.

Коректива (Corrigendum) — це окрема публікація з повідомленням про суттєву помилку, допущену авторами рукопису, що впливає на наукову цілісність опублікованої статті, репутацію авторів чи журналу. Якщо автори побачили суттєву помилку у своїй статті і бажають її виправити, автор-кореспондент має надіслати на адресу редакції відповідне звернення, де ретельно пояснюється зміст та необхідність виправлень. Після узгодження з Головним редактором автори надають оновлену версію тексту рукопису, а також окремий файл корективи, що має називатися «Corrigendum: “Назва статті”». У корективі дається посилання на оригінальну статтю (назва, список авторів у тому ж порядку, у якому вони вказані у оригінальній статті, назва журналу, рік номер тому, номер випуску, сторінки та DOI), вказується точне місце розташування помилки, дається цитування помилки та формулювання виправлення.

Виправлення та Корективи отримують власний DOI. Відповідні зміни будуть внесені у електронну версію оригінальної статті з посиланням на виправлення чи корективу та датою внесення виправлень. Крім того, до сторінки зі статтею буде додано посилання на PDF-файл Корективи/Виправлення, щоб повідомити читачів та інших користувачів/системи про внесені виправлення. Зверніть увагу, що виправлення друкованих версій в деяких випадках може бути неможливим.

У той же час, якщо пропоновані авторами корективи статті є суттєвими, змінюють висновки або наукові результати, тобто суттєвим чином видозмінюють змістовне наповнення початкової версії статті, редакційна колегія може прийняти рішення про повторні розгляд та рецензування цієї статті.

Доповнення (Addendum) – це повідомлення про додавання до прорецензованої статті додаткової інформації, що є важливою для розуміння читачем змісту статті. Доповнення публікуються, наприклад, у відповідь на запит читача про роз’яснення, або ж у зв’язку з новими відкриттями, що прямо пов’язані з опублікованим дослідженням і не потребують окремої статті. Доповнення не суперечать змісту оригінального рукопису, але якщо автор ненавмисно пропустив важливу інформацію, доступну на той час, цей матеріал може бути опублікований як доповнення до статті після проходження процесу рецензування. Доповнення публікуються рідко і лише тоді, коли, на думку редакторів, воно має вирішальне значення для розуміння читачем значної частини опублікованого тексту. Як і у випадку з виправленнями та корективами, доповнення отримують окремий DOI та пов’язуються з відповідною статтею, яку вони доповнюють (залишаючи оригінальну статтю незмінною).

Замітка редактора (Editor’s Note) – це повідомлення читачів про початок розгляду редакційною колегією певних питань, пов’язаних з опублікованою статтею. У такому разі це оголошення публікується на сайті журналу, отримує власний DOI, а також зазначається в HTML-версії опублікованої статті.

Редакційний вираз занепокоєння — це заява редакційної колегії, яка попереджає читачів про серйозні занепокоєння щодо цілісності публікації. Його публікують онлайн, він має DOI та індексується у відповідних наукометричних базах даних.

Після завершення розслідування опубліковані Замітки редактора або Редакційний вираз занепокоєння зазвичай замінюється виправленням статті або її відкликанням. У випадку, коли з якихось причин розслідування виявилося безрезультатним, редакційний вираз занепокоєння/замітка редактора та відповідна стаття залишаються пов’язаними між собою назавжди.

Ми залишаємо за собою право видалити статтю зі свого веб-сайту та онлайн-баз даних. Це станеться лише в тому випадку, якщо стаття явно має наклепницький характер або порушує законні права інших осіб, або якщо вона є предметом ухвали суду, чи інформація, яка міститься в статті, може становити серйозний ризик для здоров’я. У такому випадку текст буде замінено надписом із зазначенням, що статтю видалено з юридичних причин, а метадані (назва та автори) збережуться.

Вирішення проблем після публікації статті

Ми прагнемо ретельно досліджувати занепокоєння, висловлені безпосередньо авторами та читачами. Автори завжди мають змогу відповісти на висловлені зауваження. Залежно від серйозності проблеми можуть виникнути наступні наслідки:

1) Рукопис може бути відхилено та повернено автору, якщо він все ще перебуває на розгляді.

2) Якщо стаття вже була опублікована онлайн, то залежно від характеру та серйозності проблеми: а) може бути опубліковано виправлення або доповнення; б) може бути опублікована замітка редактора або редакційний вираз занепокоєння; с) стаття може бути відкликана.

Ми прагнемо до прозорого інформування читачів. Зазвичай розслідування редакцією певної проблеми потребують часу, враховуючи складний характер дискусій і потребу в оригінальних даних і експертному висновку. Ми публікуватимемо редакційні замітки та/або вирази занепокоєння для наших читачів, як тільки стане відомо про проблеми, пов’язані з публікаціями.